حجاب و عفاف
« هر که مهر فاطمه(س) در دل ندارد، دين ندارد ..... دين و ايمان، غير حبّ فاطمه(س) امکان ندارد
چند حدیث در مورد حجاب زن و مرد


 


1-  امام على علیه السّلام فرموده اند : پوشیده و محفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایى اوست . غرر الحکم(5820)


2- امام صادق علیه السلام می فرمایند: حجاب زن برای طراوت و زیبایی اش مفیدتر می باشد.                     ( المستدرک، ج5)

 


3-  امیرالمومنین علیه السلام در وصیت خود به امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود:«با پوشش و حجابی که برای همسرانت قرار می‌دهی، چشم آنان را از هوس و حرام بازمی‌داری، چرا که حجاب برای آنها ثبات بیشتری به ارمغان می آورد. از خروج بی‌حساب و بی‌رویه زنان جلوگیری کن، زیرا مفاسدی دارد؛ و اگر می‌توانی، کاری کن که همسرانت غیر از تو را نشناسند و با مردان رفت و آمد نداشته باشند


4- حضرت موسی بن جعفر علیه السلام از پدران گرامیش از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل فرمود که: روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیهاسلام برخاست و چادر به سر کرد. رسول خدا فرمود:« چرا از او رو می‌گیری، او که تو را نمی‌بیند؟» فاطمه عرض کرد:« او مرا نمی‌بیند، اما من که او را می بینم. و او اگر چه مرا نمی‌بیند ولی بوی مرا که حس می‌کند


 

۵-  در یک روز بارانی حضرت علی(علیه‌السلام) با پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در بقیع بودند که زنی سوار بر الاغ از آن‌جا عبور می‌کرد. ناگهان پای الاغ در چاله‌ای فرو رفت و زن از بالای آن به زیر افتاد. رسول خدا به سرعت روی خود را برگرداند. حاضران به رسول خدا گفتند این زن شلوار به تن دارد. حضرت سه بار فرمود: خداوند زنان شلوار پوش را رحمت کند. سپس فرمودند: ای مردم! شلوار را به عنوان پوشش برگزینید؛ چرا که از پوشاننده‌ترین لباس‌های شماست‌. و به‌وسیله‌ی آن از زنان خود به هنگام خروج آنان از منزل محافظت کنید. (البته باید توجه داشت که پیامبر، شلوار را به عنوان مکمل پوشش مطرح کردند، نه جایگزین پوشش!)


90/05/09 .:. 20:32 .:. ن سادات. امیری
درباره وبلاگ

سرچ کردم تو نت با سوز حالم
رفتم وبلاگ بانوی دو عالم
دیدم اشعار و حرفای قشنگ
من چه گویم منقلب شد حالم

سلام و درود خدا بر فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) که سیدة نساء العالمین است.

×سلام و درود خدا بر پدرش رسول الله(صلی الله علیه و آله وسلم) که دخترش را ام ابیها نامید.

×سلام و درود خدا بر امیرالمؤمنین حضرت علی(علیه السلام) که کفو حضرت زهراء(سلام الله علیها) است.

×سلام و درود خدا بر فرزندانش از امام حسن مجتبی(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام) تا حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و سلام و درود خدا بر دخترانش زینبین(علیهماالسلام) باد.

×سلام و درود خدا بر فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) که سِرّ خداست به عددی که علمش نزد خداست.بنا بر روایت حضرت امام جعفر صادق(علیه السلام) که میفرماید: ما ائمه حجت خدا بر مردم هستیم و مادرمان فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) حجت خدا بر ماست.
طراح قالب

♫معبر سایبری بی سنگر♫


نوای وب


 ابزار و قالب