منو وبلاگ
لوگودونی

چند حدیث در مورد حجاب زن و مرد


 


1-  امام على علیه السّلام فرموده اند : پوشیده و محفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایى اوست . غرر الحکم(5820)


2- امام صادق علیه السلام می فرمایند: حجاب زن برای طراوت و زیبایی اش مفیدتر می باشد.                     ( المستدرک، ج5)

 


3-  امیرالمومنین علیه السلام در وصیت خود به امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود:«با پوشش و حجابی که برای همسرانت قرار می‌دهی، چشم آنان را از هوس و حرام بازمی‌داری، چرا که حجاب برای آنها ثبات بیشتری به ارمغان می آورد. از خروج بی‌حساب و بی‌رویه زنان جلوگیری کن، زیرا مفاسدی دارد؛ و اگر می‌توانی، کاری کن که همسرانت غیر از تو را نشناسند و با مردان رفت و آمد نداشته باشند


4- حضرت موسی بن جعفر علیه السلام از پدران گرامیش از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل فرمود که: روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیهاسلام برخاست و چادر به سر کرد. رسول خدا فرمود:« چرا از او رو می‌گیری، او که تو را نمی‌بیند؟» فاطمه عرض کرد:« او مرا نمی‌بیند، اما من که او را می بینم. و او اگر چه مرا نمی‌بیند ولی بوی مرا که حس می‌کند


 

۵-  در یک روز بارانی حضرت علی(علیه‌السلام) با پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در بقیع بودند که زنی سوار بر الاغ از آن‌جا عبور می‌کرد. ناگهان پای الاغ در چاله‌ای فرو رفت و زن از بالای آن به زیر افتاد. رسول خدا به سرعت روی خود را برگرداند. حاضران به رسول خدا گفتند این زن شلوار به تن دارد. حضرت سه بار فرمود: خداوند زنان شلوار پوش را رحمت کند. سپس فرمودند: ای مردم! شلوار را به عنوان پوشش برگزینید؛ چرا که از پوشاننده‌ترین لباس‌های شماست‌. و به‌وسیله‌ی آن از زنان خود به هنگام خروج آنان از منزل محافظت کنید. (البته باید توجه داشت که پیامبر، شلوار را به عنوان مکمل پوشش مطرح کردند، نه جایگزین پوشش!)


| ۹۰/۰۵/۰۹ | | 20:32 | | ن سادات. امیری |
درباره


سرچ کردم تو نت با سوز حالم
رفتم وبلاگ بانوی دو عالم
دیدم اشعار و حرفای قشنگ
من چه گویم منقلب شد حالم

سلام و درود خدا بر فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) که سیدة نساء العالمین است.

×سلام و درود خدا بر پدرش رسول الله(صلی الله علیه و آله وسلم) که دخترش را ام ابیها نامید.

×سلام و درود خدا بر امیرالمؤمنین حضرت علی(علیه السلام) که کفو حضرت زهراء(سلام الله علیها) است.

×سلام و درود خدا بر فرزندانش از امام حسن مجتبی(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام) تا حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و سلام و درود خدا بر دخترانش زینبین(علیهماالسلام) باد.

×سلام و درود خدا بر فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) که سِرّ خداست به عددی که علمش نزد خداست.بنا بر روایت حضرت امام جعفر صادق(علیه السلام) که میفرماید: ما ائمه حجت خدا بر مردم هستیم و مادرمان فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) حجت خدا بر ماست.